Suitsugrill 800  (BBQ 800)

      Vaata videot 

Ahjuga saab valmistada suitsutatud liha ja kalatooteid, samuti saab valmistada ahjuga oivalist grilli. Toidu suurepärase valmimise tagab ahjus olev uuendus - kuumaaluse kõrgus hoovaga reguleeritav.  Kuumaaluse kõrguse reguleerimine võimaldab muuta lihale toimivat temperatuuri. Temperatuuri muutmisega on võimalik näiteks liha grillimisel kõigepealt lihal poorid kinni kõrvetada ja hiljem lasta sellel järelküpseda, mille tulemusena jäävad lihale oma "mahlad" sisse ja valmiv liha on pehme ja "mahlakas" . Samuti võimaldab kuumaaluse tõstmine väiksema koguse toidu valmistamisel kasutada vähem grillsütt või võtta viimast, kui söe kuumus hakkab langema.

Kuumaaluse tõstmisega saab muuta ka suitsutamisel grillitavale tootele toimivat suitsu ja kuumuse koosmõju .

Ahju koldeosa saab kasutada ka pliidina. Ahju põhjas 4-5 mm paksusest terasest valmistatud kuumarest. Kuumaresti kõrgus hoovaga reguleeritav. Kaasas veevann (suitsutamisel õhuniiskuse tõstmiseks). Ahjus 3mm traadist 20x20 mm ruuduga terasrestid. Suitsutõmme reguleeritav korstnajalas asuva siibriga. Korsten eemaldatav, valmistatud katuseplekist. Koldeosa peal eemaldadav keeduplaat.

Tehnilised andmed

Kõrgus maast:

eemaldatud korstnatoruga                     1010 +-10 mm

koos korstnatoruga                              1925 +-20 mm

Pikkus                                                1480 +-10 mm

Laius                                                   695 +-10 mm

Grillimisosa pikkus                                 810 +-10 mm

Grillimisosa diameeter                            375 +-5 mm

Grillimisosa seinapaksus                         3 mm (st235)

Söevanni materjali paksus                       4mm (st235)

Korstnatoru seinapaksus                         0,45 mm - 0,55 mm

Grillimisrest                                          3 mm roostevaba terastraadist 20 x 20 mm ruuduga võrk

Söevanni (kuumajaotaja) tõsteamplituud   kuni 60 +-10 mm

Koldeosa pikkus (seest)                          400 +-10  mm

Koldeosa diameeter                                305 +-5 mm

Koldeosa seinapaksus                             4 mm (st235)

Koldeosa pealmise osa paksus                  5 mm (st235)

Pliidiplaat                                             malm D200 mm

Toode on valmistatud osaliselt käsitöö korras ja seetõttu võivad selle tehnilised andmed erineda loetelus näidatust.

Ohutusnõuded

Suitsugrill 800 on mõeldud kasutamiseks AINULT välitingimustes. Kasutamisel tuleb järgida kõiki seadusega kehtestatud tuleohutusnõudeid, eelkõige ei tohi suitsugrilli kasutada tuleohtlike objektide ja ainete läheduses ning hoonetest lähemal kui kuus meetrit. Hoolitseda, et köetavast suitsugrillist ei lendaks välja sädemeid ega satuks sütt tuleohtlikele materjalidele ja kehale.

Kasutamisel suitsugrill kuumeneb ja kokkupuude suitsugrilliga võib tekitada põletushaavu.

Köetavat või kuuma suitsugrilli ei tohi jätta järelvalveta ega lastele ohtlikkusse lähedusse.

Kasutamine

Suitsugrilli koldes võib kütmiseks kasutada lehtpuud. Kasutades kütmisel koldeosa grillimisossa tuld ei tehta ja suitsugrillis on nii võimalik valmistada suitsutatud grilltooteid. Vee- ja rasvavanni võib lisada vett.

Küttes ainult grillimisosa on suitsugrill 800 võimalik kasutada tavalise grillina.

Suitsugrill 800 grillimisosas võib kasutada ainult puusütt, teiste küttematerjalidega (sealhulgas puuhalgude ja –klotsidega) kütmine  võib grilli kahjustada, eelkõige selle värvi ja korpust.

Esmalt võtta suitsugrillist välja vee- ja rasvavann, eemaldada grillimisrestid, söed asetada grillis asuvasse söevanni ja süüdata. Võib kasutada ka söesüütajas eelsüüdatud sütt. Asetada grillimisrestid tagasi ja grill on kasutamisvalmis.

Reguleerides söevanni kõrgust on grillimisel võimalik muuta toidule mõjuvat kuumust. Söevanni kõrgust on võimalik muuta pöörates grilli otsas asuvat käepidet. Söevanni ülemises ja alumises asendis fikseerub käepide automaatselt, vahepealsetes asendites tuleb fikseerida käepide selle küljes oleva konksu abil ketiga.

Peale kasutamist tuleb kustunud söed ja tuhk grillist välja võtta. Selleks võib kasutada metallkühvlit ja harja. Eriti tuleb jälgida, et süsi ja tuhk ei jääks pikemaks ajaks grilli.

Suitsugrill 800 korsten on teisaldatav.

Suitsugrill 800 koldeosa (osaliselt ka grillimisosal) võib värv kasutamisel muutuda heledamaks või suuremal kütmisel täielikult hävida. See asjaolu on loomulik ja tingib vajaduse aegajalt (eriti enne suitsugrill 800 pikemalt mittekasutamist) kahjustatud osasid kuumakindla värviga üle värvida. Eelnevalt tuleb kahjustunud värv eemaldada.

Soovitav on suitsugrill 800 pikemal mittekasutamisel (näiteks sügis-talveks) paigutada varju alla või katta kattega, kusjuures kate peab olema üleval õhutusavaga.

VAATA  TUTVUSTAVAT VIDEOT SIIT:

TELLIMISEL VÕIMALIK VALMISTADA BBQ VASTAVALT TELLIJA SOOVIDELE!